Sundance Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Sundance Film Festivali bu yıl sanal ortamda gerçekleşti ve ödüller sahiplerini buldu.

Kazananların Twitter’dan duyurulduğu festivalde Nikyatu Jusu‘nun ”Nanny ” filmi ‘Drama’ , Christine Choy’un The Exiles‘ı ‘Belgesel’ kategorisinde Büyük Jüri Ödülü’nü kazandı.  Jusu, Chinonye Chukwu’dan sonra “Drama” dalında Büyük Jüri Ödülü’nü kazanan ikinci siyah kadın oldu. Choy ise belgesel için çalışmalara ilk olarak 1989 senesinde başlamıştı.

Jüriler ve sanal izleyiciler, 14.849 başvuru arasından seçilen 84 uzun metrajlı film ve 59 kısa film arasından bir dizi kategoride favorilerine oy verme fırsatı buldu.

İzleyici Ödüllerini kazanan işlerden öne çıkanlar arasında, Festival Favori Ödülü’nü de kazanan belgesel “Navalny” ve dramada yarışan “Cha Cha Real Smooth” yer aldı. Yakın zamanda terörist olarak adlandırılan ve hapsedilen muhalefet lideri Alexei Navalny’ye odaklanan, aynı adı taşıyan belgesel, Rus anti-otoriter eylemciyi suikast girişiminden kurtulmasından kendi ülkesindeki en kötülerle yüzleşme kararına kadar takip ediyor.

Ödül Kazanan Filmler Listesi

Büyük Jüri Ödülleri

Drama – “Nanny”

Belgesel – “The Exiles”

Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü: Drama – “Utama”

Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü: Belgesel – “All That Breathes” 

Seyirci Ödülleri

Drama – “Cha Cha Real Smooth”

Belgesel – “Navalny”

Dünya Sineması Seyirci Ödülü: Drama – “Girl Picture”

Dünya Sineması Seyirci Ödülü: Belgesel – “The Territory”

Seyirci Ödülü: NEXT – “Framing Agnes”

Festival Favorisi Ödülü

“Navalny”

Jüri Ödülleri – Yönetmen, Senaryo ve Kurgu

Yönetmen: Drama – “Palm Trees and Power Lines” / Jamie Dack

Yönetmen: Belgesel – “I Didn’t See You There” / Reid Davenport

Yönetmen: Dünya Sineması, Belgesel – “A House Made Of Splinters” / Simon Lereng Wilmont

Yönetmen: Dünya Sineması, Drama – “KLONDIKE” / Maryna Er Gorbach)

Waldo Salt Senaryo Ödülü: Drama – “Emergency” / KD Davila

Jonathan Oppenheim Kurgu Ödülü: Belgesel – “Fire Of Love” 

Özel Jüri Ödülleri

Özel Juri Ödülü: Drama, Uncompromising Artistic Vision – “blood”

Özel Juri Ödülü: Drama, Toplu Oyunculuk – “892” (John Boyega, Nicole Beharie, Selenis Leyva, Connie Britton, Olivia Washington, London Covington, ve Michael K. Williams)

Özel Juri Ödülü: Belgesel: Impact for Change – “Aftershock”

Özel Juri Ödülü: Belgesel: Creative Vision – “Descendant”

Dünya Sineması Özel Juri Ödülü: Belgesel, Documentary Craft – “The Territory” Dünya Sineması Özel Juri Ödülü: Belgesel, Excellence in Verité Filmmaking – “Midwives”

Dünya Sineması Özel Juri Ödülü: Drama, Innovative Spirit – “Leonor Will Never Die”

Dünya Sineması Özel Juri Ödülü: Drama, Oyunculuk – “Dos Estaciones” / Teresa Sánchez González

los-endos.com

Yeni kan albmler, gncel haberler, albm incelemeleri, mzisyen ve grup biyografileri, progresif rock tarihindeki nemli olaylar, tarihte bugn, dinleme listeleri gibi bir ok ierik

Siz ne düşünüyorsunuz?

error: Hata !!
%d blogcu bunu beğendi: